Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich

Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego powinniśmy o nie szczególnie dbać. Wiele osób na co dzień o tym zapomina, jak ważna jest profilaktyka, dzięki której możemy uniknąć wielu poważnych chorób i długotrwałego leczenia. Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich!

Podstawowe badania kontrolne

Profilaktyka może pomóc nam uniknąć wielu poważnych chorób lub wykryć je na tyle wcześnie, że nie zdąży wywołać poważnych szkód w naszym organizmie, a odpowiednie leczenie pozwoli nam pokonać chorobę. Przede wszystkim, bardzo ważne są regularne badania kontrolne, jak morfologia, glukoza, badanie moczu czy EKG. Miejscem, do którego powinniśmy się udać, jeśli chcemy wykonać badania kontrolne jest przychodnia Zduńska Wola. Lekarz pierwszego kontaktu, po wywiadzie, wręczy nam skierowania na konkretne badania. Warto o tym pamiętać i przypominać o badaniach również swoim bliskim. Kontrolowanie stanu swojego zdrowia to podstawa!

Akupunktura - w czym może nam pomóc?

Jedną z najstarszych metod medycyny naturalnej jest akupunktura Warszawa. Leczenie polega na nakłuwaniu specjalnych igieł w odpowiednie punkty na ciele, nazywane punktami akupunkturowymi. Wywodzi się z tradycyjnej metody chińskiej i przez wielu uznawana jest za niezwykle pomocną w walce z wieloma schorzeniami. Według zwolenników, akupunktura pomaga przywrócić równowagę metaboliczną i fizjologiczną. Wzmacnia układ odpornościowy  i łagodzi ból. Wśród wskazań do stosowania tej metody leczenia wymienia się między innymi migreny, choroby kręgosłupa, zaburzenia nerwów, a także bóle nieznanego pochodzenia. Mimo, że igły wkłute w ciało mogą wyglądać dość nieprzyjemnie, to sam zabieg nie jest bolesny. Igły są na tyle cienkie, że właściwie "wślizgują" się w powłoki ciała, nie powodując dolegliwości bólowych.

Jak zwalczyć kaszel u niemowlaka?

Szczególnie narażeni na różnego rodzaju infekcje i wirusy są dzieci. Dlatego, jeśli zauważymy niepokojące objawy, powinniśmy działać szybko i w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem. Jak zwalczyć kaszel u dziecka? Kaszel u niemowląt może mieć wiele przyczyn, jak stan zapalny, bodźce mechaniczne, ciało obce w drogach oddechowych lub na przykład bodźce chemiczne, czyli dym papierosowy, zanieczyszczone powietrze lub spaliny samochodowe. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie nawodnienie, a także podanie środków przeciwgorączkowych, jeśli wystąpi taka potrzeba. Pomocne mogą się okazać również inhalacje solą fizjologiczną. Jeśli tylko zauważymy niepokojące objawy, udajmy się do lekarza.