Zadbaj o swój kręgosłup

Zadbaj o swój kręgosłup

Siedzący tryb życia. Zbyt dużo czasu spędzonego przy komputerze. Niezwykle częste wsiadanie za kierownicę samochodu. Jest bardzo dużo rozmaitych powodów, które mogą skutkować permanentnym bólem pleców. Mamy wiele możliwości walki w tym aspekcie. Warto jednak przede wszystkim udać się do specjalistów, będących prawdziwymi ekspertami w tym aspekcie.

Regularność kluczem do sukcesu

Przede wszystkim wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele osób bagatelizuje kwestię codziennej troski o swoje zdrowie. Takie stanowisko zajmie każda przychodnia – Opole, Warszawa, Kraków to zaledwie kilka miast, w których lekarze wyraźnie podkreślają znaczenie profilaktyki. Nie zawsze nasze problemy z plecami będą wynikać z braku regularnego chodzenia do lekarza. Wręcz przeciwnie – coraz częściej mamy możliwości troski o swój kręgosłup we własnym zakresie. Kilka razy w tygodniu wystarczy poświęcić kwadrans na ćwiczenia rozciągające. Efekty nie przyjdą natychmiastowo, jednak po jakimś czasie dostrzeżemy niesamowitą wręcz różnicę w porównaniu z wcześniejszym stanem.

Pomoc profesjonalisty

Jeżeli jednak chcemy postawić na pomoc z zewnątrz, wtedy warto wybrać osobę kompetentną. Tacy specjaliści znajdują się w takich miejscach, jak centrum fizjoterapii. Wrocław, Poznań, Gdańsk – szczególnie możemy liczyć na tak fachową opiekę w miastach wojewódzkich, będących największymi aglomeracjami w regionie. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko i wyłącznie naciśnięcie kilku miejsc w okolicach źródła bólu. Obecnie większość kompetentnych specjalistów podchodzi do tego typu kwestii zdecydowanie bardziej holistycznie. Bardzo często ból bierze się z zupełnie innego miejsca. Warto zwrócić uwagę na napięcie w stopie, które czasami może skutkować złą postawą i wpływać na bóle w kręgosłupie.

Zakup odpowiednich narzędzi

Istnieje kilka sposobów na to, aby ułatwić swoje domowe ćwiczenia. Wałki rolujące o różnym kształcie dadzą nam możliwość bezpośredniego dotarcia do źródła napięcia. Oczywiście warto zainwestować także w matę, ponieważ stretching na podłodze nie sprawia takiej przyjemności, jak jest to w przypadku odpowiedniego materiału. Coraz większą popularnością cieszą się także specjalne poduszki z kolcami. Kilkanaście minut leżenia na tego typu przedmiocie zdecydowanie rozluźnia mięśnie.