Postaw na relaks - jak przygotować domowe SPA?

Postaw na relaks - jak przygotować domowe SPA?

Domowe SPA to doskonały sposób na relaks i poprawę samopoczucia. Obecnie większość z nas żyje w ciągłym pośpiechu i jest narażonych na stres. Dlatego też, aby utrzymać równowagę i zadbać o swoje zdrowie psychiczne, warto raz na jakiś czas poświęcić czas na odpoczynek. Domowe SPA niesie za sobą wiele korzyści. Jak je przygotować samodzielnie? Podpowiadamy!

Odprężająca kąpiel - jak ją przygotować?

Odprężająca kąpiel może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i pomóc nam się zrelaksować. Taką kąpiel warto robić regularnie. Przede wszystkim temperatura wody powinna wynosić około 32-35 stopni. Wyższa temperatura może powodować problemy z krążeniem lub spowodować lekkie oparzenia. Warto zaopatrzyć się wcześniej w kule, olejki lub sól do kąpieli. Charakteryzują się pięknym zapachem i sprawiają, że nasza skóra pozostanie miękka i gładka. Taka kąpiel zdecydowanie wprowadzi Cię w stan błogiego relaksu. Podczas kąpieli warto również wykonać peeling całego ciała, który doskonale odpręża. Do dzieła!

Domowa aromaterapia

Aromaterapia to rodzaj medycyny naturalnej. Jej popularność nie spada od wielu lat. Aromaterapia w domu to doskonały sposób na relaks. Jak się przygotować? Przede wszystkim niezbędne będzie zaopatrzenie się w naturalne olejki eteryczne. Sposobów na aromaterapię jest wiele. Kilka kropel olejku możesz dodać do wanny z wodą. Wytwarzająca się para uwolni ich piękny zapach, który wchłoniesz za pomocą dróg oddechowych. Kolejnym sposobem jest użycie kominka zapachowego. Woda z olejkiem podgrzewana jest za pomocą świeczki, dzięki czemu uwalniany jest zapach, który rozprowadza się po całym pomieszczeniu. Aromaterapia niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko pozwala się zrelaksować, ale również działa rozgrzewająco, przeciwbakteryjnie, a także może poprawiać krążenie. To doskonały pomysł na domowe SPA!

Zadbaj o skórę oraz włosy

Domowe SPA to idealna okazja do zadbania o swoją skórę oraz włosy. Warto zatem zaopatrzyć się w różnego rodzaju kosmetyki, jak peeling do ciała oraz balsam. W przypadku skóry twarzy doskonale sprawdzą się maseczki w płachcie. Na włosy natomiast nałóż odżywczą maskę. Pamiętaj, aby wybierać kosmetyki, które bazują na naturalnych składnikach. Nie wywołują podrażnień i sprawdzą się nawet w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej. Regularne dbanie o skórę poprawi jej stan, a tym samym Twoje samopoczucie. Odżywcze maski sprawią, że Twoje włosy będą lśniące i zdrowe każdego dnia. Takie domowe SPA to zatem nie tylko sposób na zadbanie o siebie, ale również idealna okazja, aby odpocząć i zrelaksować się po całym dniu.