Metody na pozyskiwanie nowych pracowników

Metody na pozyskiwanie nowych pracowników

Wiele firm, zwłaszcza te zatrudniające sporą ilość osób, każdego miesiąca potrzebuje nowych pracowników, których kwalifikacje będą odpowiadały wymogom na dane stanowisko. W jaki sposób zatem pozyskiwać nowych pracowników do swojej firmy? Dowiesz się w tym artykule!

Współpraca z agencją pracy

Najwięcej pracowników potrzebnych jest zwłaszcza w firmach budowlanych, a także branży transportowej, w magazynach czy rolnictwie. Przedsiębiorcy są gotowi zatrudniać obywateli Polski, ale również z zagranicy. W tym przypadku, najlepszym sposobem na pozyskiwanie nowych pracowników jest agencja pracy. Pracownicy z Ukrainy czy Białorusi posiadają kwalifikacje do pracy na wielu stanowiskach i są gotowi rozpocząć pracę w Polsce. Na rynku dostępnych jest wiele agencji pracy, które doskonale wiedzą, jak pozyskać pracowników z zagranicy, a także pomagają przedsiębiorcom w rekrutacji na poszczególne stanowiska. Dzięki współpracy z agencją, pracodawca ma możliwość zatrudniania wielu pracowników w krótkim czasie oraz przy małym nakładzie pracy.

Media społecznościowe

Doskonałym źródłem do poszukiwania pracowników do firmy są media społecznościowe. To jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie pracownika. Dobrym pomysłem jest dodawanie ogłoszeń na portalach społecznościowych. Doskonałym źródłem, aby znaleźć wykwalifikowanych pracowników jest przede wszystkim LinkedIn. To portal. w którym wiele osób zakłada swój profil, który wzbogaca o pełen wykaz posiadanych referencji i kompetencji. Pracodawca może bez problemu sprawdzić, czym zajmowała się dana osoba, jakie ma doświadczenie, gdzie pracowała oraz jakie miała obowiązki. Taki profil stanowi niejako wirtualne CV i służy do tworzenia sieci kontaktów. To idealne miejsce dla każdego pracodawcy, który poszukuje pracowników do swojej firmy.

Ogłoszenia zamieszczane w Internecie

W sieci znajdziemy wiele stron internetowych, które stworzone zostały do umieszczania ofert pracy. Jeśli szukamy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, to warto skorzystać z tej opcji. Aby skutecznie pozyskiwać pracowników, niezbędne jest stworzenie atrakcyjnej oferty pracy, która wzbudzi zainteresowanie. Warto w niej zawrzeć informacje dotyczące wymagań oraz obowiązków, jakie osoba będzie wykonywać na danym stanowisku. Równie istotne jest umieszczenie informacji o wysokości zarobków, a przynajmniej podać widełki wynagrodzenia. Doskonałym pomysłem będzie również umieszczenie informacji o dodatkowych benefitach, na jakie mogą liczyć pracownicy po zatrudnieniu, na przykład dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, imprezy integracyjne czy elastyczny czas pracy.