Jak pozbyć się problemów z cerą?

Jak pozbyć się problemów z cerą?

Trądzik, podrażnienia i inne problemy skórne są znane wielu kobietom i mężczyznom w różnym wieku. Choć niektórzy uznają je za przypadłość charakterystyczną dla okresu dojrzewania, zmaga się z nimi sporo dorosłych osób. Jesteś jedną z nich i pragniesz szybko pozbyć się nieestetycznych krostek? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy tekst!

Poznaj przyczynę problemu

Żebyś mogła przystąpić do działania, musisz poznać źródło problemu. Zastanów się nad tym, czy nie zaczęłaś niedawno używać nowego kosmetyku. Jeżeli tak było, odstaw go na jakiś czas i obserwuj stan swojej cery. Bardzo możliwe, że to on jest przyczyną pogorszenia jej stanu, bo któryś ze składników jest źle tolerowany przez Twój organizm. Na rynku nie brakuje w końcu produktów, które uczulają i są komedogenne. Sprawdź, czy stosowane przez Ciebie specyfiki mają odpowiednią datę ważności i upewnij się, że regularnie myjesz pędzle i gąbeczki do makijażu, pozbywając się z nich bakterii. Przyjrzyj się również swojej diecie. Pojawienie się lub nasilenie trądziku nierzadko jest skutkiem spożywania żywności o wysokim stopniu przetworzenia.

Stosuj regularną i przemyślaną pielęgnację skóry

Skóra będzie prezentowała się znacznie lepiej, gdy zainwestujesz we właściwe wegańskie kosmetyki. Powinny bazować na naturalnych wyciągach roślinnych i substancjach aktywnych, a nie konserwantach i sztucznych barwnikach. Zaopatrz się w żel do mycia twarzy, który dokładnie oczyszcza, ale nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka. W zmniejszeniu trądziku pomoże tonik kwasowy aplikowany kilka razy w tygodniu. Nie zapominaj też o kremach nawilżających, nawet gdy jesteś posiadaczką mieszanej albo przetłuszczającej się cery. W takim przypadku postaw po prostu na specyfiki o mniej treściwej konsystencji, które szybko się wchłaniają.

Co zrobić, jeśli trądzik wciąż nie znika?

Może się tak zdarzyć, że mimo wszystkich podjętych przez Ciebie wysiłków, krostki wciąż nie znikną. Najrozsądniej będzie skonsultować się wtedy ze specjalistą. Rejestracja pacjentów do dermatologa odbywa się w większości przychodni, dlatego bez trudu znajdziesz placówkę, do której będziesz mógł się udać. Lekarz obejrzy Twoją skórę, przeprowadzi wywiad i postawi diagnozę, a następnie dobierze skuteczne metody leczenia. Najczęściej są to dostępne na receptę płyny i maści, a także antybiotyki, które stosuje się doustnie. Pamiętaj, żeby uzbroić się w cierpliwość i stosować je zgodnie z zaleceniami. Tylko wtedy będziesz mogła liczyć na zadowalające efekty.