Jak poradzić sobie z bólem pleców?

Jak poradzić sobie z bólem pleców?

Jeśli cierpisz na uciążliwy ból pleców, z pewnością odczuwasz duży dyskomfort, szczególnie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Na szczęście istnieje wiele sposobów, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem. W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy ci kilka sprawdzonych rozwiązań!

Wizyta u ortopedy

Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić w celu wyeliminowania swoich bólów pleców, jest wizyta u ortopedy. Kluczowe w tej kwestii jest bowiem znalezienie źródła problemu, a nie jego doraźne zaleczenie. Być może okaże się, że cierpisz na jakiś uraz kręgosłupa, lub potrzebujesz specjalnej rehabilitacji. Kręgosłup to bowiem niezwykle intensywnie eksploatowana część naszego ciała, o którą powinniśmy dbać ze szczególną starannością. Jeśli zbagatelizujesz tego typu problem, możesz niestety spotkać się w przyszłości z bardzo poważnymi konsekwencjami. Warto dodać, że większość ortopedów odbywało dedykowane kursy dla fizjoterapeutów, dlatego jeśli zajdzie taka potrzeba, pomogą ci w realizacji planu rehabilitacji i powrotu do pełnej sprawności!

Wizyta u fizjoterapeuty

Jednym z najpopularniejszych sposób na pozbycie się problemu z kręgosłupem, jest wizyta u wyspecjalizowanego fizjoterapeuty. Są to specjaliści, którzy naprawdę znają się na rzeczy i potrafią szybko rozpoznać źródło problemu. Jeśli np. ból wynika z ucisku na któryś z kręgów lub cierpisz na niezwykle popularną rwę kulszową, fizjoterapeuta szybko uleczy twoje ciało, a ty znów będziesz mógł cieszyć się doskonałą kondycją. Oczywiście musisz przygotować się na dość długą kolejkę do specjalisty, chyba że postawisz na wizyty prywatne. Warto dodać, że jedna wizyta może nie wystarczyć, dlatego lepiej zaplanuj długofalową fizjoterapię. Doświadczony i godny zaufania fizjoterapeuta, Wrocław czy Kraków – w każdym regionie znajdziesz świetnych fachowców!

Przyczyny psychologiczne

Czy wiesz, że przewlekły ból pleców może mieć również podłoże psychologiczne? Jeśli żyjesz w permanentnym stresie lub cierpisz na zaburzenia natury psychologicznej, twoje plecy mogą niestety źle znosić ten fakt. Ludzki organizm jest bowiem niezwykle skomplikowaną i złożoną konstrukcją. Co warto zrobić, jeśli to właśnie psychika jest źródłem twojego problemu? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u doświadczonego i godnego zaufania psychologa, który zdiagnozuje twoją dolegliwość a następnie wdroży odpowiednio zaplanowane leczenie. Dobry i wykwalifikowany psycholog, Opole czy Trójmiasto  – w każdym mieście znajdziesz wspaniałych specjalistów!