Jak dbać o cerę problematyczną?

Jak dbać o cerę problematyczną?

Cera problematyczna wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra problematyczna ma tendencje do powstawania niedoskonałości czy przetłuszczania się. Może także pojawiać się trądzik, czyli różnego rodzaju wypryski, krosty, pryszcze. Jak zatem dbać o cerę problematyczną? Podpowiadamy!

Zadbaj o odpowiednie oczyszczanie twarzy

Podstawową zasadą w przypadku cery problematycznej jest jej codzienne oczyszczanie. To samo w sobie może już pomóc nam pozbyć się wielu problemów skórnych. Na czym polega oczyszczanie twarzy? To kilkuetapowy proces, który powinien być wykonywany codziennie rano i wieczorem. Polega on przede wszystkim na dokładnym zmyciu makijażu za pomocą płynu micelarnego. Kolejny etap to umycie twarzy pianką oczyszczającą. Następnie bardzo ważne jest zastosowanie normalizującego toniku, który poradzi sobie z nadmierną produkcją sebum, co jest częstym zjawiskiem w przypadku skóry problematycznej. Ostatnim krokiem jest nałożenie kremu nawilżającego. Ta kilkustopniowa pielęgnacja może pomóc nam uniknąć wielu problemów skórnych. Istotnym elementem jest także używanie peelingu raz w tygodniu, aby złuszczyć martwy naskórek.

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny, zwany potocznie kwasami może być niezwykle pomocny w przypadku cery trądzikowej. Na czym polega peeling chemiczny Poznań? To uniwersalne zabiegi, które działają wieloetapowo na różne warstwy skóry. Mogą mieć różne właściwości, w zależności od użytych składników. Ich zadaniem jest przede wszystkim złuszczenie martwego naskórka, regulacja wydzielania sebum, rozjaśnienie przebarwień czy wygładzenie struktury skóry. Peelingi chemiczne są bezpieczne oraz bezbolesne. Skutecznie radzą sobie z niedoskonałościami i zapewniają długotrwały efekt. Pamiętaj, aby tego typu zabiegi wykonywać w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych i korzystać z usług profesjonalistów.

Wybieraj naturalne kosmetyki

Cera problematyczna wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zwracania szczególnej uwagi na kosmetyki. Chcąc zadbać o skórę z problemami, wybierajmy jedynie naturalne, wysokiej jakości produkty. Dlaczego kosmetyki naturalne stały się tak bardzo popularne? Przede wszystkim cechują się dobrym składem, bez zbędnych dodatków. Nie podrażniają skóry i są dostosowane do skóry alergicznej. Obecnie wybór kosmetyków naturalnych jest ogromny. W przypadku cery problematycznej wybierajmy produkty normalizujące i oczyszczające. Stosujmy sprawdzone kosmetyki, polecane przez kosmetologów.