Chcesz zostać profesjonalną stylistą paznokci? Te produkty powinnaś mieć w swojej pracy!

Chcesz zostać profesjonalną stylistą paznokci? Te produkty powinnaś mieć w swojej pracy!

Marzysz o zostaniu profesjonalną manicurzystką? Warto się do tego odpowiednio przygotować. Oczywiście musisz przejść wiele kursów i szkoleń, aby nauczyć się tego zawodu i robić to dobrze. Jednak jeśli naukę masz już za sobą, jest to więc odpowiednia pora, aby skupić się na kompletowaniu swojego studia paznokci. Co w takim miejscu powinno się znaleźć i o czym nie można zapomnieć? Tego dowiesz się z nasze artykuły. Zapraszamy do lektury.

Co powinno znajdować się w profesjonalnym salonie manicure?

W pierwszej kolejności powinnaś wybrać miejsce swojego nowego salonu, a następie zadbać o wszystkie niezbędne meble, które powinny znaleźć się w tej przestrzeni. Przede wszystkim potrzebujesz dla siebie oraz dla swoich klientów bardzo wygodnego biurka, przy którym zarówno Tobie, jak i osobom, które korzystają z Twoich usług, będzie siedziało się bardzo komfortowo i przyjemnie. Kolejnymi meblami są minimum dwa wygodne fotele najlepiej z podłokietnikami. Następnym niezbędnym elementem w Twoim studio będą oczywiście szafki, w których poukładasz wszystkie potrzebne kosmetyki oraz przyrządy, dzięki którym stylizacja paznokci jest możliwa. Nie zapomnij oczywiście o odpowiednim źródle światła, tylko dzięki właściwemu oświetleniu wzrok nie będzie męczył Ci się tak szybko i zobaczysz wiele szczegółów, które są niezwykle istotne w Twojej pracy, jak np. nieprzycięta skórka czy wylany poza paznokieć lakier.

Co jest nieodzownym elementem każdego studia manicure?

Sprzęty, jakich nie może zabraknąć w Twoim salonie manicure'u to z całą pewnością lampa utwardzająca ze światłem UV/LED, która jest postawą Twojej pracy. Na wszelki wypadek warto zakupić dwie lub trzy, aby w razie awarii mieć przy sobie sprzęt zastępczy.  Kolejny sprzęt to frezarka, bez niej spędzisz długie godziny na piłowaniu i zdrapywaniu wszystkich warstw lakierów hybrydowych, nie mówiąc już o innych wykończeniach jak żel czy akryl. Zadbaj o to, aby urządzenie to było ciche, inaczej po kilku minutach będzie miała go już dość zarówno Twoja klientka, jak i Ty. Aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo każdej z Twoim klientek, nie zapomnij o dobrym sprzęcie do sterylizacji, dzięki któremu odpowiednio zdezynfekujesz wszystkie sprzęty, które nadają się do ponownego użycia, jak np. cążki.

Jaki sprzęt powinna mieć profesjonalna stylistka paznokci?

Ten etap wyposażania studia to już czysta przyjemność. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w ogromne ilości lakierów w różnych odcieniach, duże ilości topów, baz, pilników i pędzelków. Pamiętaj, aby w Twoim studio znalazł się także akryl do paznokci oraz wszelkie inne elementy potrzebne do wykonania akrylowej stylizacji paznokci.

Wszystkie potrzebne elementy masz już skompletowane? W takim razie gratulacje i powodzenia jesteś na dobrej drodze do sukcesu!